Armata Salvarii – Romania

Locuri de muncă

Cautam consilieri vanzari pentru noul magazin de haine SALVATtex din Bucuresti, amplasat ultracentral. SALVATtex este versiunea romaneasca a binecunoscutului magazin Fretex din Norvegia si primul magazin de haine si accesorii sh de calitate al Armatei Salvării Romania, membra a organizatiei internationale Salvation Army. Magazinele SALVATtex sunt destinate finantarii proiectelor sociale ale Armatei Salvarii din Romania, oferind calificare la locul de munca si incluziune sociala.

RESPONSABILITATI:

– consiliaza clientii si ii informeaza despre produsele prezente la vanzare;
– deserveste clientii, prezinta si gestioneaza produsele din magazin;
– participa la receptia marfurilor si aranjarea acestora pe rafturi si umerase;
– participa la efectuarea de inventare;
– raspunde de aspectul comercial al magazinului;
– mentine ordinea si curatenia in magazin;
– asigura respectarea procedurilor;
– implementeaza sarcinile trasate de catre manager;
– promoveaza si mentine imaginea companiei prin respectarea regulilor de mercanitizare si marketing;
– desfasoara operatiuni cu casa de marcat si/sau software POS;
– intocmeste acte de contabilitate primara precum si alte rapoarte si situatii la cerere;
– ofera suport celorlalti membri ai echipei;

CERINTE:

– bune abilitati de comunicare, organizare si lucru cu oamenii;
– atentie la detalii si rezistenta stres;
– fire optimista, responsabila, orientata catre client;
– capacitatea de a lucra in echipa;
– orientare catre rezultat;
– cunostinte limba engleza conversational reprezinta un avantaj;
– experienta in vanzari;
– cunostinte de contabilitate primara;
– cunostinte operare PC.

Doar candidatii ce se potrivesc cu cerintele postului vor fi contactati.

Armata Salvării – Declarația Misiunii Internaționale

Armata Salvării, o mișcare internațională, reprezintă o parte evanghelică a Bisericii Creștine universale. Mesajul ei este bazat pe Biblie. Misiunea ei este motivată de dragostea pentru Dumnezeu.

Misiunea ei este să predice cuvântul lui Isus Hristos și să vină în întâmpinarea nevoilor umane în numele Lui, fără discriminare.